Publikacja jubileuszowa dla UEP

Zadanie:

Uświetnić obchody 90-lecia uczelni publikacją jubileuszową, jakiej do tej pory nikt nie odważył się wydać!

Klient:

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – czołowa uczelnia ekonomiczna w Polsce z niemalże stuletnią tradycją, na stałe wpisana w krajobraz miasta. Zrzesza społeczność studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz przedstawicieli największych polskich przedsiębiorstw.

Narzędzia:

Projekty graficzne
Filmy i sesje foto
Publikacje książkowe
Redakcja i korekta

Przebieg:

1
Koncepcja

Wielkie historie składają się z wielości małych opowieści – do tego stwierdzenia sprowadza się idea publikacji z okazji 90-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego. Zdecydowaliśmy się na poświęcenie uwagi temu, co codzienne i może niespektakularne, ale w ostatecznym rachunku kluczowe przy tworzeniu wizerunku uczelni w skali miasta i całego kraju.

2
Research i redakcja

Stworzyliśmy kilkunastoosobowy zespół redakcyjny składający się z autorów tekstów, korektora i researcherów, którzy spędzili setki godzin w bibliotekach i archiwach wyszukując przemilczane informacje o uczelni. Dzięki temu powstały teksty, które w nowym świetle pokazały historię UEP.

3
Kreacja

Gotowe teksty i materiały archiwalne wzbogaciliśmy o autorskie zdjęcia. Z całości skomponowaliśmy publikację oscylującą między wykwitną klasyką a nowoczesnym układem treści i typografią.

4
Wydanie

Czuwaliśmy nad całym procesem druku książki. Zdecydowaliśmy się na elegancką okładkę z płóciennym grzbietem i złotym hotstampingiem, która nadała publikacji okazałości.

Rezultaty:

100%

Jubileuszowy tom o nazwie „Części składowe. 90 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu” to wyszukane w formie i nowoczesne w treści wydawnictwo, które doczekało samych pozytywnych recenzji.

Zespół:

Koncepcja publikacji i koordynacja wydawnicza
dobocom
Redakcja
Maja Brzozowska-Brywczyńska, Ewa Dobosiewicz, Wojciech Dobosiewicz, Karol Francuzik
Korekta
Anna Borzeskowska, Karol Francuzik
Kwerenda
Adam Court, Agata Wiencis
Projekt okładki i układ graficzny książki
Andrzej Dobosz
Skład i DTP
Dariusz Nowak
Zobacz podobne projekty