Organizacja trzeciej edycji eventu

Zadanie:

Zostaliśmy poproszeni o stworzenie narzędzia dla poznaniaków, które zmobilizuje ich do aktywnego udziału w kształtowaniu swojego otoczenia.

Klient:

Urząd Miasta Poznania, czyli zarządzający miastem, w którym pracujemy.

ECDF mKlaster to największa wielkopolska inicjatywa zrzeszająca ponad trzydziestu czołowych przedsiębiorców branży technologii mobilnych.

Narzędzia:

Branding
Copywriting
Projekty graficzne
Filmy i sesje foto
Strony WWW
Relacje z mediami
Eventy i konferencje
Social media
Teksty na WWW

Przebieg:

1
Koncepcja

Stworzyliśmy autorskie połączenie Design Thinking Jam – kreatywnych warsztatów, których uczestnicy tworzą rozwiązania problemów na podstawie insightów zebranych w wywiadach –  z hackathonem, czyli 24-godzinnym maratonem programowania prototypów aplikacji mobilnych.

2
Organizacja

Od koncepcji do kompleksowej realizacji: zadbaliśmy o identyfikację graficzną i teksty na stronę WWW, rekrutację moderatorów design thinking, uczestników warsztatów i hackathonu oraz jury oceniającego prototypy, przestrzeń, sprzęty i catering, komplet materiałów dla uczestników. Zapewniliśmy wsparcie sponsorów i nagrody dla zwycięskich zespołów.

3
Event

48-godzinne wydarzenie odbyło się 20-21 czerwca 2015 roku. Zwyciężyła aplikacja stworzona przez firmę Snowdog służąca wzmacnianiu lokalnych społeczności: zgłaszaniu problemów na osiedlach i szukaniu osób, które mogą je rozwiązać, a także pomocy sąsiedzkiej w codziennych sytuacjach.

4
Obsługa PR

Aby zapewnić jak największy rozgłos NeedAppowi, zaprosiliśmy poznańskie redakcje na wydarzenie, a po nim informowaliśmy o jego efektach media ogólnopolskie. Naliczyliśmy niemalże 50 wzmianek w prasie, telewizji i radiu!

Rezultaty:

Dzięki NeedAppowi urzędnicy rozpoznali problemy mieszkańców Poznania, otrzymali narzędzie odpowiadające ich potrzebom i przetestowali wykonawców, by wyłonić najlepszych. Co więcej, Urząd Miasta zaprezentował się w mediach jako nowoczesna instytucja, która słucha poznaniaków i poszukuje nowych rozwiązań zastanych problemów.

Zobacz film:

Zespół:

Idea
dobocom
Copywriting
dobocom
Art
PW Projekt
Event
dobocom
Workshop
Design Thinking Poznań
Photo & video
Visual Heads
WWW
mobiAR
PR
dobocom
Zobacz podobne projekty