Ilustracyjna ulotka-mapa dla Lasów Państwowych

Zadanie:

W oryginalnej formie opowiedzieć o skutkach huraganu stulecia w lasach oraz o działaniach podjętych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w celu ich usunięcia.

Klient:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu zarządza ponad 88% powierzchni gruntów na terenie województwa wielkopolskiego, a w jej skład wchodzi 25 nadleśnictw.

Narzędzia:

COPYWRITING
PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Przebieg:

1
Koncepcja ulotki

Kolejna nudna ulotka? To nie dla nas! Postanowiliśmy przygotować materiał, który przyciągnie uwagę – słowem, obrazem i formą. Zdecydowaliśmy się na formę bogato ilustrowanej, rozkładanej mapy. Dzięki temu mogliśmy zawrzeć odpowiednio dużo treści i sprawić, by były one czytelne oraz atrakcyjne.

2
Copywriting i projekt graficzny

Tworząc kreację ulotki mieliśmy trudne zadanie – z jednej strony należało pokazać twarde dane, z drugiej przedstawić je w zrozumiały dla każdego sposób. Dlatego postanowiliśmy przełożyć wartości – wysokości, ciężar czy powierzchnię – na przedmioty i miejsca, które łatwo sobie wyobrazić.

W efekcie pokazaliśmy, ile słoni ważyło wywiezione z lasów drewno, ile drużyn piłkarskich liczyła liczba pracowników Lasów Państwowych pracujących przy usuwaniu skutków huraganu czy ile powierzchni Morskich Ok czeka na zalesienie.

Rezultaty:

Ulotka „Huragan stulecia” stała się wygodnym, zrozumiałym i atrakcyjnym materiałem wspierającym przedstawienie skutków kataklizmu oraz aktywnego działania na rzecz ich usunięcia. Klient – zadowolony! :)

Zespół:

Copywriting
dobocom
Projekt graficzny
dobocom
Zobacz podobne projekty