Niestandardowy jubileusz Lasów

Zadanie:

Niestandardowy jubileusz 90-lecia – jak go zakomunikować? Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu zgłosiła się do nas, poszukując pomysłu na nagłośnienie wśród poznaniaków jubileuszu Lasów Państwowych.

Klient:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu zarządza ponad 88% powierzchni gruntów na terenie województwa wielkopolskiego, a w jej skład wchodzi 25 nadleśnictw.

Narzędzia:

Branding
Copywriting
Projekty graficzne
Filmy i sesje foto
Kampanie
Relacje z mediami
Planowanie i zakup mediów

Przebieg:

1
Strategia komunikacji

Billboardy w mieście? To takie oczywiste i nieekologiczne. Ale niestety skuteczne. Dlatego punktem wyjścia do strategii komunikacji było wykorzystanie stereotypowego myślenia o pracy leśników – którzy sadzą drzewa i dbają o naturę. I połączenie go ze skutecznością przekazu reklamowego na nośniku typu OOH.

2
Realizacja - OOH

Na jednym z najlepiej usytuowanych billboardów w Poznaniu (przy Centrum Kultury Zamek) zasadziliśmy żywe rośliny, które w stworzonej kreacji obrazowały drzewo. Obok ekspozycji postawiliśmy zalesione monidło – parę „Lovelasów”. Była to jedna z pierwszych instalacji reklamowych w Polsce wykorzystujących rośliny na billboardzie. System nawadniania roślin wymyśliła dla nas ekipa z Kwiatki Bratki. Hasło „Las. Bliżej niż myślisz” w połączeniu z leśnymi nasadzeniami zachęcało do odwiedzin wielkopolskich lasów. W ramach akcji promującej jubileusz Dobocom odpowiadał także za działania PR, zakup mediów, organizację konkursów i copywriting.

Rezultaty:

100%

Zielony billboard spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez poznaniaków. Akcja zaowocowała ponad 50 publikacjami w mediach lokalnych i ogólnopolskich oraz dziesiątkami odniesień w mediach społecznościowych. W opiniach podkreślano ekologiczną formułę świętowania jubileuszu przez Lasy Państwowe. Trend zazieleniania ścian, zielonych murali i wykorzystania roślin w komunikacji dopiero się rozwija.

Zobacz film:

Zespół:

Strategy
dobocom
Copy
dobocom
Art
Andrzej Dobosz
Production
dobocom
PR
dobocom
Zielone instalacje
Kwiatki Bratki
Zobacz podobne projekty