Spot dla projektu e‑Szkoła

Zadanie:

Stworzyć zapamiętywalny przekaz telewizyjny, prezentujący możliwości, jakie projekt zaoferował placówkom edukacyjnym i pokazać, że szkoła może być fajna!

Klient:

„e-Szkoła – Moja Wielkopolska” to trzyletni projekt edukacyjny realizowany w partnerstwie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej. Zaangażował niemalże 12 000 uczniów oraz 1300 nauczycieli wielkopolskich gimnazjów i liceów.

Narzędzia:

Copywriting
Filmy i sesje foto
Planowanie i zakup mediów

Przebieg:

1
Koncepcja

Szkoła, która pozwala dzieciom odkryć pomysłowość, wynalazczość i pasję – oto wizja, którą chcieliśmy pokazać w spocie. Dlatego puściliśmy wodze wyobraźni i stworzyliśmy prawdziwie kosmiczną wizję „Szkoły wysokich lotów”.

2
Scenariusz i storyboard

Pozwoliliśmy uczniom przenieść się z nudnej lekcji do Obserwatorium Astronomicznego za pośrednictwem… papierowego samolotu. Stworzyliśmy scenariusz i storyboard, które były podstawą produkcji.

3
Organizacja produkcji

Przeprowadziliśmy casting, dobraliśmy kostiumy i scenografię oraz wybraliśmy lokację – Obserwatorium Astronomiczne UAM w Poznaniu. Czuwaliśmy nad całym procesem produkcji, od planowania, przez plan zdjęciowy do post-produkcji.

4
Zakup mediów

Wykupiliśmy czas w blokach reklamowych TVP3 Poznań, by zainspirować jak najwięcej nauczycieli, rodziców i dzieci do kreatywnego podejścia do edukacji.

Rezultaty:

Elektryzujący efektami specjalnymi spot, w którym uczniowie w kitlach wraz z nauczycielem w hełmie kosmicznym budują makietę rakiety i obserwują rozgwieżdżone niebo. To trzeba zobaczyć!

Zobacz film:

Zespół:

Idea
dobocom
Screenplay
dobocom
Production
dobocom
Video
Visual Heads
Zobacz podobne projekty