Wystawa jubileuszowa dla UEP

Zadanie:

Wyjście z obchodami jubileuszu 90-lecia UEP poza środowisko akademickie i pokazanie wyjątkowej pozycji uczelni w Poznaniu.

Klient:

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – czołowa uczelnia ekonomiczna w Polsce z niemalże stuletnią tradycją, na stałe wpisana w krajobraz miasta. Zrzesza społeczność studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz przedstawicieli największych polskich przedsiębiorstw.

Narzędzia:

Projekty graficzne
Filmy i sesje foto
Redakcja i korekta

Przebieg:

1
Koncepcja

Chcąc dotrzeć do jak największej grupy poznaniaków, zaproponowaliśmy wyjście uczelni poza jej mury. Koncepcja wystawy o obecności UEP w Poznaniu odbywającej się na płycie Starego Rynku była strzałem w dziesiątkę.

2
Research i kreacja

Zespół realizacyjny pod okiem kuratorki spędził godziny w bibliotekach i archiwach szukając cennych materiałów. Dzięki pogłębionym badaniom powstał scenariusz wystawy oraz oprawa graficzna wraz z tekstami i zdjęciami wykonanymi specjalnie na ten cel.

3
Realizacja

Wsparliśmy powstawanie wystawy poprzez doradztwo dotyczące wynajmu przestrzeni i nośników oraz koordynację montażu. Ostatecznie stworzyliśmy dwie wystawy: jedną na Starym Rynku w Poznaniu, drugą – w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych w UEP.

Rezultaty:

100%

Powstała wystawa „Widok na miasto”, będąca ekonomiczną warstwą narracji po miejscach w Poznaniu powszechnie znanych, pokazując połączenia między nimi a historią UEP.

Zespół:

Kurator
Anna Borzeskowska
Oprawa graficzna
Andrzej Dobosz
Koncepcja i realizacja
dobocom
Zobacz podobne projekty